Eksperyment z wulkanem

Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
 

Eksperyment z wulkanem jest bardzo prosty. Najpierw nalezy zbydować wulkan. Wykorzystajcie do tego zwykłą plastikowa butelkę, obklejcie ją plasteliną. Puśćcie wodze fantazji i zróbcie kosmiczny wulkan, kolorowy, różowy, może być z koralikami lub innymi gadżetami. Taki, żeby budowa sprawiła Wam również dużo przyjemności i zabawy.

Gdy wulkan będzie gotowy ustawcie go na tacy, kartonie, dykcie, obojętne (co macie dostępne w domu) i zacznijcie eksperyment.

Wulkan ustawcie w bezpiecznym miejscu. Może to być umywalka, jak na filmie, wanna, jeśli eksperyment przeprowadzacie w domu. Jeśli na dworze, trawnik, ogród, taras, chodnik.

Sodę oczyszczona wsypcie na dno butelki i polewajcie zwykłym spożywczym octem. Reakcja będzie natychmiastowa. Ciekawi Was zapewnie czemu tak się dzieje. Śpieszymy z pomocą ;) Odpowiedź jest prosta soda ma odczyn zasadowy a ocet kwaśny, stąd taka reakcja.

Udanego eksperymentu. Napiszcie czy Wam wyszedł i prześlijcie zdjęcia waszych wulkanów. Najciekawsze zamieścimy na portalu ;)

Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA