Wojna

W Wojnę najlepiej się gra w dwie osoby, wykorzystując do tego dowolną ilość kart. Na wstępie gracze powinni ustalić czy dążą do :

-pokoju, wówczas gdy dochodzi do pojedynku biorą swoje karty z powrotem i kładą je na spód talii;

-wojny, wówczas gdy dochodzi do pojedynku walczą, nie wycofują się.

Karty do gry powinny być dobrze potasowane, ponieważ cala talia zostaje rozdana pomiędzy tylko dwóch zawodników. Nie może być tak, że jednemu przypadną w większości figury, drugi będzie wówczas bez szans.

Gracze równocześnie wykładają za swojej kupki pierwszą z góry kartę na środek. Pojedynek wygrywa ten zawodnik, którego karta ma większą wartość. Najniższą w tali wartość ma 2 potem 3,4,5,6,7,8,9,10, walet, dama, król, as.

Jeśli się zdarzy, że wyłożone karty mają taką sama wartość np 8 kładą jeszcze dwie karty, pierwszą zakrytą koszulką do góry, drugą odkrywają, pojedynkując się znowuż. Zawodnik z wyższą kartą zbiera je wszystkie. Moment położenia dwóch kart o takiej samej wartości nazywamy wojną. Jeśli w drugim pojedynku wylosowano by karty o tych samych wartościach powtarza się cały proces do skutku. 

W Wojnie kto ma więcej kart ten wygrywa.


Gra potrafi się ciągnąć bardzo długo ponieważ karty kładzie się na spod talii i są w koło wykorzystywane. Zazwyczaj zawodnicy rezygnują z dalszej gry w momencie gdy stanie się ona bardzo nużąca.

Stronicowanie:
Przeczytaj inne arty
Uno
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA