Woda i jej rola w naszym organizmie

http://photos.foter.com/145/habanero-splash-13_l.jpg

 

Dzięki niej żyjemy, woda jest głównym składnikiem naszego organizmu. Stanowi 2/3 ludzkiego ciała. Nie zawiera składników odżywczych, ale sprawia ,że organizm funkcjonuje prawidłowo. Woda jest składnikiem wypełniającym ludzkie narządy, komórki, występuje w mięśniach, mózgu, sercu, wątrobie. Bierze udział w procesach międzykomórkowych, komórkowych, transporcie substancji po całym organizmie, np. krew, limfa zawiera wodę, która rozprowadza wszystkie substancje po całym ciele.

Człowiek powinien przyjmować około 2 litry tego „życiodajnego” płynu dziennie, aby sprawnie funkcjonować. Warto, więc zawsze pod ręką mieć niegazowaną wodę mineralną. Z powodzeniem może ona zastąpić wszystkie napoje, soki, do których dodawana jest duża ilość cukrów, które są szkodliwe dla naszego organizmu. 

Woda oczyszcza nasz organizm z toksyn, wypłukuje szkodliwe składniki. Reguluje temperaturę naszego ciała. Zwilża błony śluzowe, gałki oczne, stawy. Woda bierze udział w trawieniu, rozpuszczaniu, transporcie pokarmów.

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Szanujmy wodę jest bardzo ważna dla całego świata! Bez niej nie bylibyśmy w stanie przetrwać. Ziemia nazywana jest błękitną planetą z powodu występowania na niej dużej ilości wody. Jednak tylko 3 % wody na ziemi jest słodka i nadaje się do picia. Zasoby wody są więc niewielkie, a ludzkie potrzeby związane z jej użyciem ogromne.

S.K.

woda w organizmie..jpg

żródło:http://photos.foter.com/20/water-droplet-blue-bg05_l.jpg

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA