Dziewięćdziesiąt dziewięć. Bezpieczny Internet

Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
 

Na pewno każdy z Was spędzając czas przy komputerze używa jakiegoś programu do komunikowania się z kolegami i koleżankami. Może to być poczta e-mail, komunikator internetowy np. Gadu-Gadu albo czat na portalu społecznościowym. I na pewno każdy z Was dostał kiedyś wiadomość, w której napisane było, że jeżeli roześlecie ją do wszystkich swoich znajomych to spotka Was szczęście.

Tak zwane łańcuszki szczęścia, o których mowa, to wiadomości mające wywołać u odbircy określone zachowanie. Zazwyczaj ich treść nakazuje nam wysłanie wiadomości dalej do 10, 20 czy 100 osób, albo wszystkich naszych znajomych. W zamian obiecuje nam, że będziemy szczęśliwi, spotka nas coś miłego, będziemy bogaci...albo wręcz odwrotnie – grozi, że jeśli nie roześlemy wiadomości to spotka nas coś złego, będziemy nieszczęśliwi albo samotni.

 

Prawda jest taka, że żaden taki „łańcuszek”  nie ma wpływu na nasze życie. Nie możemy dać się zmanipulować i wciągnąć w bezsensowną grę. Nie zależnie od tego czy wyślecie te wiadomości czy nie to nie spotka Was nic nadzwyczajnego. Poza tym im mniej takich wiadomości wyślecie tym mniej będziecie ich dostawać w przyszłości, bo znajomi nie będą Wam się odwdzięczać za przesłane wcześniej „śmieciowe” wiadomości.

A.D

Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA