Zemsta. Bezpieczny Internet.

Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
 

Media wciąż donoszą o tragicznych skutkach spowodowanych przez osoby pragnące zemsty. W psychologii pojawił się nowy termin związany z tym zjawiskiem- stalking, czyli nieustające prześladowanie innej osoby. Przyczynami tych zjawisk mogą być wcześniej wyrządzone krzywdy i związane z tym poczucie niesprawiedliwości, odrzucenia, odejście ze związku bądź niechęć wchodzenia w związek.

Bez względu na bodziec nie należy się mścić. Do wymierzania sprawiedliwości służą specjalne jednostki powołane przez władze państwa takie jak sądy i policja.

Należy też pamiętać, że każdy ma prawo do własnego zdania i pragnień, jeżeli taka osoba nie odwzajemnia naszych uczuć to należy to zaakceptować. Gdy sami padniemy ofiarami zemsty i prześladowania to musimy natychmiast zareagować i udać się po wsparcie dorosłych.

Istnieje wiele czynników, które powinny wzbudzić naszą czujność. Groźby słowne i pisemne, nagabywanie poprzez smsy i komunikatory internetowe, prowokujące mmsy to bardzo poważne sygnały, których nie można bagatelizować, gdyż  niejednokrotnie kończyło się to tragicznie. 

Z problemem nie należy się ukrywać, często takie postępowanie napastnika jest dopiero początkiem. Trzeba poinformować o tym dorosłych- swoich rodziców, opiekunów, nauczycieli. Sprawa zostanie przekazana policji i przez nią rozwiązana.

I.B.

Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA