Komputeromania. Bezpieczny Internet

Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
 

Czy można uzależnić się od Internetu? Czy jesteś uzależniony od komputera?

Jeśli spędzasz przed komputerem cały dzień po szkole, spędza ci noc z powiek ulubiona gierka, chodzisz niewyspany i zestresowany, myślisz tylko o tym co nowego w sieci, o nowych rozwiązaniach w twojej grze… to może być uzależnienie! A skutki mogą być fatalne. Przecież nie samym komputerem żyje człowiek.

A tu jeszcze szkoła, obowiązki w domu… osoba uzależniona może nawet zapominać o jedzeniu! Trzeba się przed tym naprawdę wystrzegać, można się nabawić poważnych chorób. Tak! Jeśli spędzasz całe dnie przed komputerem, nie jesz, nie wychodzisz na świeże powietrze jesteś podatny na różne infekcje. Poza tym komputer nie może być twoim przyjacielem. Masz prawdziwych przyjaciół w szkole, których nie można zaniedbywać, bo oni również mogą o tobie zapomnieć… Pomyśl zresztą ile fajnych rzeczy może cie ominąć. Tak jest w wypadku bohatera filmiku do którego załączamy link poniżej. Szymon wciągnął się w jedną gierkę komputerową. Nie dość, że siedzi nad nią nocami, to jeszcze ma problemy w szkole. Trzecia jedynka? Przecież i tak to będzie trzeba poprawić. No chyba, że ktoś lubi powtarzać klasę. Szymon jest do tego stopnia wciągnięty, że nie chce nawet jechać na wycieczkę szkolną, gdyż umówił się na granie z kumplami „sieciowymi”. Oj… ile go ominęło! Tyle zabawy, ciepła woda, ognisko, jedzenie na świeżym powietrzu. No a później nie ma już o czym rozmawiać ze swoimi kolegami z klasy – wszyscy żyją wciąż wyjazdem. Na koniec kończy się to zwyczajną chorobą. Na twarzy wyskakują krosty, ma podkrążone oczy, jest po prostu wykończony. A przecież tylko siedział przed komputerem…

Tak to mogło się skończyć. Ale nie musiało. Dalej możemy obejrzeć scenariusz odwrotny. Szymon decyduje się jechać na wycieczkę. I  nie żałuje! Bynajmniej - świetnie się bawi, a kiedy wraca z łatwością zalicza kartkówkę. Potem myśli na co może mieć jeszcze czas… wyjście z kolegami, spędzenie czasu z tatą. Te rozrywki są niepowtarzalne.

Pamiętajcie, że naprawdę łatwo uzależnić się od komputera. Jeśli czujecie po sobie, że to może was dotyczyć… wyjdźcie po prostu z domu. Róbcie to co robiliście przed poznaniem nowej gry. Poczujecie się o niebo lepiej, gwarantuję. Koniecznie obejrzyjcie filmik o Szymonie, który  pokaże wam, jak tragicznie może skończyć się komputeromania.

Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA