1.Co to jest kitesurfing?

Kitesurfing- inaczej kiteboarding- jest nowoczesnym, bardzo dziś popularnym oraz dynamicznie rozwijającym się sportem wodnym. Jest to jedna z odmian surfingu, która, pod względem technicznym przypomina windsurfing.

W nazwie sportu pojawia się słowo „kite”, które tłumaczone z angielskiego oznacza latawiec, „board”, natomiast, to deska, na której stoimy. Może ona mieć wielkość od 1 do 2 metrów, z jednoczesną, niewielką wypornością. Jeśli chodzi o latawiec- ma on służyć jako źródło energii napędowej. Jego wielkość waha się od kilku do ponad dwudziestu metrów kwadratowych.

Tak właśnie wygląda sprzęt, którego użyjemy decydując się na uprawianie kite surfingu. Pozornie, zapewne każdemu z nas ten sport wyda się być bardzo trudnym do nauki i późniejszego uprawiana. Jak jednak zapewniają instruktorzy, jego podstawy pod opieką profesjonalisty, można opanować już podczas kilkunastogodzinnego szkolenia.

kite1.jpg

kitesurfing.jpg

kitsurfingowcy.jpg

Czy kitesurfing jest dla każdego? By uprawiać kitesurfing wcale nie potrzeba jakichś niezwykłych umiejętności manualnych, czy predyspozycji fizycznych. Owszem, przyda się dobra forma i ogólna sprawność fizyczna, ale to w zupełności, na początku wystarczy. Jeśli, więc ktoś ma ochotę „polatać”, czy innymi słowy „pożeglować, chcąc poczuć wolność- polecam właśnie kitesurfing.

D. K.

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (1)
Skomentuj
2013-07-23 18:44
katkamoss pisze:
fantastyczny sport!!!!!!!!!!!!!!!11
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA