Turlanie grejpfruta

Żeby dobrze sie bawić nie potrzeba wydawać dużych pieniędzy. Najważniejsi są przyjaciele i wasza wyobraźnia. Wykorzystując zwykły owoc lub warzywo możecie wymyślić wiele super zabaw.

Turlanie to fantastyczny pomysł na konkurencję urodzinową. Jest tani a śmiechu przy nim co nie miara. W tej zabawie potrzebujemy trochę wolnego miejsca na trasę oraz owoc, warzywo w kształcie kuli. Możecie tez wykorzystać piłkę lub inny okrągły przedmiot. Proponujemy owoce bo przedmioty nie zawsze są pod ręką, potrafią się schować w tonach naszych zabawek (hym akurat wtedy kiedy są nam potrzebne ;) jak to się dzieje?),  a owoce w każdym domu powinny być.

gr2.jpg

Zabawa ta polega na przeturlaniu grejpfruta nosem przez wyznaczoną trasę. Zaczynacie pojedynczo z linii startu. Wyznaczacie osobę która mierzy czas stoperem. Na jej komendę GOTOWI DO BIEGU START ruszacie.Musicie jak najszybciej nosem przeturlać grejpfruta w stronę linii mety ..UWAGA...nie jest to wcale takie łatwe ;) nieposłuszny owoc często zbacza na boki... ale to jest właśnie super!

Pamiętajcie, że nie wolno pomagać sobie rękoma. 

Potrzebujecie:

-przedmiot do turlania;

-stoper;

-coś do wyznaczenia linii startu i mety, można w tych miejscach położyć jakiś przedmiot, tasiemkę;

-kartka i długopis do zapisywania wyników (w zależności od tego ile osób jest na przyjęciu, można je podzielić na drużyny i wtedy każda wystawia reprezentanta do udziału, lub każdy zbiera punkty dla siebie).

Turlanie grejpfruta po podłodze bardzo się nam podobało. Przewidziany był dla każdego 1 start, jednak chłopcy poczuli smak rywalizacji, chcieli osiągnąć najlepszy czas i zdobyć punkty dla swojej drużyny. Prosili o kolejne szanse. Wyszło na to, że każdy startował po 3-4 razy ;) a najlepszy wynik to 7,3s.

turla.jpg

glowne2776.jpg

gr.jpg

turl.jpg

grejp.jpg

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA