Czy wiesz skąd pochodzi Halloween?

Zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzi zwyczaj przebierania się za straszydła i potwory w dzień przed Świętem Zmarłych ?

Nazwa Halloween pochodzi od zwrotu All Hallows Eve - czyli oznacza dokładnie Wigila Wszystkich Świętych. Swoje korzenie ma jeszcze w zwyczajach i tradycjach celtyckich. Celtowie wierzyli bowiem, że ich święto zmarłych, które nazywali wtedy  „Fleadh nan Mairbh ”, to ostatnia chwila dla duchów i zjaw na wyjaśnienie ziemskich spraw. Według Celtów, w okresie w którym przypada nasze Halloween, światy zmarłych i żywych są wyjątkowo blisko siebie. Chrześcijańskim odpowiednikiem Halloween jest Dzień Zaduszny, przypadający dzień po Święcie Zmarłych. Współcześnie Święto Halloween najbardziej uroczyście obchodzone jest  w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz  Kanadzie.

W noc Halloween świat nadprzyrodzony może mieszać się z rzeczywistym. Dlatego ważne aby mieć szacunek dla duchów, które tylko chcą rozwiązać swoje problemy, pozostałe po nich na tym świecie. Nie należy im się narażać, a wręcz pomagać w osiągnięciu tego czego chcą i starać się nie narażać na ich gniew. Przebierając się za postacie z tamtego świata, tak naprawdę okazujemy im szacunek i umożliwiamy poruszanie się po naszym świecie bez zwracania na siebie uwagi.

Pamiętajcie o tym, kiedy 31 października spotkacie ducha, zjawę czy potwora w potrzebie !

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA