Jak ulepić bałwana? Gry i zabawy dla dzieci

Zima to nasza ulubiona pora roku! Nie ma nic piękniejszego jak słoneczny śnieżny dzień. Tyle rzeczy można wtedy zrobić! Pozjeżdżać na sankach, nartach, snowboardzie, przytrzeć nosa śniegiem koledze, koleżance. Wszystkie te zimowe zabawy dają strasznie dużo radości i pozostawiają fantastyczne wspomnienia. A co jeśli chcemy zrobić coś kreatywnego?

Kiedy napada dużo śniegu i jest mróz  nie siedźcie w domu! Wyciągnijcie rodziców, przyjaciół i ulepcie wspólnie bałwana! Gwarantujemy, że będziecie się super bawić. 

Żeby wasz bałwanek był ciekawy i oryginalny, przygotujcie wcześniej akcesoria, którymi go przystroicie np: kapelusz, czapkę, szalik, guziczki, gałązki, patyczki, marchewkę...i inne rzeczy. 

Bałwana zazwyczaj robi się z trzech, różnych wielkości, śnieżnych kul. Zaczyna się od małej kuleczki, a potem ją toczy....toczy....toczy, aż osiągnie założona przez was wielkość. Najpierw ulepcie dolny poziom, potem kolejne. Nakładajcie kule powoli, poziomy łączcie śniegiem, musicie dobrze je uklepać, żeby bałwan się nie rozpadł.

Do zrobienia kul, niektórzy wykorzystują przeróżne przedmioty np wiadra! Bałwanek ma wtedy regularne kształty. Zobaczcie na filmach poniżej o co chodzi:

Gigantyczny Bałwan. Bez pomocy ciężkiego sprzętu by się nie obyło:

glowne2920.jpg

Gry i zabawy dla dzieci. Jak ulepić bałwana

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA