Gigantyczny obraz z kawy.

Gigantyczny obraz z kawy.

Kawa i zawarta w niej kofeina dodaje większości ludziom energię i wprawia ich w dobry nastrój. Dla pana Saimira Strati, lokalnego artysty pochodzącego z Albanii, znaczy ona zapewne coś więcej. Zdawać by się mogło, że zaczyna on mieć coś na kształt obsesji na jej punkcie.

Dowodem na to może być zrobiona właśnie przez niego mozaika z ziaren kawy. Obraz, do którego wykonania pan Saimir potrzebował aż 140 kg kawy (około miliona ziaren ma wielkość 25,1 m² i tym samym aspiruje do pobicia rekordu Guinnessa). Tematem przewodnim mozaiki ma być świat jako jedność - „One family, one coffee” („Jedna rodzina, jedna kawa”). Możemy dostrzec na niej sylwetki 5 osób, które pochodzą z różnych części świata i prezentują to, co dla nich charakterystyczne.

I tak, znajdujący się tam przedstawiciele Afryki i Japonii grają na bębnach, Brazylijczyk tańczy, Europejczyk gra na akordeonie, Amerykanin, natomiast śpiewa utwór country. Roztaczają przed nami obraz miłości i jedności.

Saimir Strati, do wykonania swojego niezwykłego projektu, wykorzystał ziarna kawy Lori Caffee. Żeby osiągnąć oczekiwany efekt kolorystyczny, musiał część ziaren mocno przypalić na czarno, część na odcień złota, a jeszcze inną partię pozostawić naturalną. Jak twierdzi nasz bohater - „Warto dzielić się miłością. Kubek kawy wypity wspólnie z kimś bliskim zbliży nas do siebie bardziej, niż niejedno ważne spotkanie na szczycie, z którego tak słyną zagraniczni liderzy państw”.

Warto nadmienić, że obraz z kawy nie jest pierwszym rekordem Guinnessa przyznanym Panu Stariemu. Ma on już na swoim koncie takie dzieła jak:

• portret Leonarda Da Vinci z paznokci

• galopującego konia ułożonego z wykałaczek

• największy obraz z korków od wina

• greckiego poetę Homera ze śrubek

• Michaela Jacksona z pędzli malarskich.

D. K.

glowne3070.jpg

ziarna kawy.jpg

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (2 ocen)
Komentarze (2)
Skomentuj
2013-11-24 14:45
asas pisze:
jakie fajnie te postacie...mega talent!
Zgłoś Odpowiedz
2013-11-19 13:07
justiner.xeee pisze:
ludzie maja niesamowite pasje i cierpliwość, ja bym chyba nie dal rady, ten obraz jest gigantyczny!
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA