Gokarty- zasady bezpieczeństwa

Przejażdżka samochodem sprawia ogromną przyjemność, jeszcze większą jeżeli jest się kierowcą. Niestety aby uzyskać prawo jazdy należy mieć ukończone 18 lat. Egzamin jest bardzo trudny i kosztowny. Istnieje jednak alternatywa, będąca pocieszeniem dla fanów prowadzenia aut nie mogących z różnych powodów uzyskać tego dokumentu -gokarty.

Należy pamiętać aby przy korzystaniu z tych pojazdów zachować ostrożność. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu prywatnego gokarta to pamiętajmy, że najlepiej poruszać się nim po specjalnym torze.

Nie wolno jeździć nim po trasach nie przeznaczonych do tego, np. las, ulica. Na torze gokartowym również obowiązują pewne przepisy. Każdy powinien mieć kominiarkę i ochronny kask, a włosy nie mogą spod nich wystawać.

Trzeba ubrać obuwie wygodne, sportowe na płaskiej podeszwie. Strój również powinien być sportowy, luźny, zakrywający większość ciała.

Jazdy unikać powinny osoby z chorobami serca i nadciśnieniem, dzieci poniżej siódmego roku życia nie są do niej dopuszczane. Częstym kryterium jest także wzrost powyżej 140 cm. Przed rozpoczęciem wyścigu należy przejść krótkie szkolenie prowadzone przez instruktorów.

Na torze nie wolno zajeżdżać innym drogi, uderzać o inne samochody oraz przekraczać wyznaczonych granic trasy. Nie wysiadamy z gokarta podczas gdy inne są w ruchu, a kierownicę trzymamy obiema rękami. Uważamy na jednostkę napędową znajdującą się z tyłu pojazdu, gdyż możemy się sparzyć. Nie prowadzimy auta pod prąd. Z reguły właściciele torów gokartowych wymagają od osób poniżej 18 roku życia pisemnej zgody rodziców.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA