1.Metody naturalne

Metody naturalne polegają na bardzo dokładnym obserwowaniu ciała kobiety. Są, bowiem dni, w których występuje szczególnie duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Nazywają się one dniami płodnymi.  Dochodzi wtedy do owulacji, komórka jajowa może zostać zapłodniona przez plemnik. Metoda naturalna polega na wyznaczeniu tych kilku dni i wstrzymaniu się od stosunków seksualnych. 

Ważne w tej metodzie są informacje:

-Cykl menstruacyjny trwa u każdej kobiety inaczej, zazwyczaj mieści się w przedziale od 26 dni do 30 dni. Bardzo często cykle są nieregularne i raz kobieta ma okres, co 27dni, innym razem, co 30dni. Najczęściej jednak cykl trwa 28 dni. Długość cyklu liczy się od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego do ostatniego dnia przed następną miesiączką.

-Owulacja, czyli jajeczkowanie ma miejsce zazwyczaj w 14 dniu cyklu miesiączkowego, często występuje między 12 a 17 dniem, dlatego w tym okresie należy zachować szczególną ostrożność;

-Komórka jajowa może przetrwać 24h, tak wiec dla pewności należałoby doliczyć po 1 dniu w każdą stronę;

-Plemniki są bardziej żywotne, mogą przetrwać aż 48 godzin, tak wiec dla pewności należałoby odliczyć 2 dni od okresu płodnego od wspomnianych 12.

Metoda naturalna, tak jak każda inna nie zabezpiecza nas przed chorobami przenoszonymi droga płciowa. Ryzyko zachorowania na śmiertelna chorobę, jaką jest Aids wymaga zastosowania maksymalnej ostrożności i odpowiedniego zabezpieczenia. NALEŻY, więc WSPÓŁŻYĆ Z 1 STAŁYM PARTNEREM, o którym wiadomo, że nie jest nosicielem, używać prezerwatyw i dopiero uzupełniająco środków plemnikobójczych.

 *stały partner to taki z którym jesteśmy przynajmniej rok. 

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA