2.Prezerwatywa dla kobiet


Prezerwatywa dla kobiet jest dosyć krótko na rynku bo dopiero od 1993r. Produkt ten jest idealny dla kobiet, które wolą polegać na sobie niż na partnerze, prowadzą nieregularne życie erotyczne lub nie chcą bądź nie mogą stosować innych środków antykoncepcji.

Prezerwatywy te nie tylko zabezpiecza przed ciążą, ale także chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, gdyż prócz wnętrza pochwy osłonięty jest też srom i podstawa członka.  Nie zawierają uczulających i podrażniających substancji, takich jak lateks czy nonoxynol-9. Wykonane są z nieuczulającego nitrylu, który szybo się rozgrzewa i tym samym dopasowuje do wnętrza pochwy. Jest też odporny na stosowanie lubrykantów (nawilżaczy pokrywających condom) produkowanych na bazie tłuszczów uszkadzających tradycyjne prezerwatywy, takich jak wazelina lub oliwka. Nitryl jest dużo bardziej wytrzymały niż lateks. Dzięki temu że przewodzi ciepło, doznania są/wydają się być bardziej naturalne, niż przy męskich prezerwatywach.

Prezerwatywa dla kobiet ma długość około 17 cm, jest przezroczysta, miękka, mocna. Można ją założyć dużo wcześniej przed stosunkiem.  Na obu końca znajdują się elastyczne pierścienie. Wewnętrzny umieszczony w pochwie pokrywa szyjkę macicy, zewnętrzny pozostaje na zewnątrz pokrywa srom. Oba pierścienie pobudzają i dostarczają dodatkowych bodźców członkowi i stymulują łechtaczkę. Prezerwatywy kobiece lepiej sprawdzają się podczas stosunków wodzie, eliminują ryzyko zsunięcia się prezerwatywy oraz lepiej znoszą substancje znajdujące się w basenach, np. chlor.

Minusem jest cena, która znacznie przewyższa cenę zwykłej prezerwatywy. Ciężko ja kupić. dostępność w Polsce jest ograniczona.  Poza tym ma mało estetyczny wygląd i sposób stosowania. Niektóre pary twierdza, że jest niewygodna, hałasliwa i nieestetyczna.

Skuteczność tej metody jest dosyć niska, wskaźnik Pearla dla tej metody wynosi od 5 do 21 Oznacza to, że na 100 kobiet, które przez jeden rok stosują tą metodę ilość nieplanowanych ciąż wynosi 5 lub 21.  

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA