Co to jest wakeboard?

Wakeboarding

Czy lubicie snowboarding? A może wolicie surfing? Niezależnie, który z tych dwóch sportów preferujecie, są one związane z określoną pogodą- jeden z zimą, zaś drugi z odpowiednim wiatrem i jakością fal. Co zrobić latem, gdy warunki pogodowe nie pozwalają na ich uprawianie? Odpowiedź jest prosta- wakeboarding.

Wakeboarding to sport wodny powstały z kombinacji nart wodnych, surfingu i snowboardingu. Polega na płynięciu po powierzchni wody na specjalnej desce trzymając się jednocześnie liny połączonej z wyciągiem lub łodzią. Nie wymaga więc wysokich fal. Można z niego korzystać nad jeziorem i nad morzem. Łodzie służące do tego sportu mają specjalną budowę, posiadają też różne elementy sprzyjające polepszeniu efektywności jazdy.

Wakeboarding.1.jpg

W Polsce powstało kilka wyciągów wakeboardingowych, między innymi w Augustowie, Ostródzie, Lublinie, Bydgoszczy, Sławutówku koło Pucka i we Wrocławiu. Najdłuższy taki obiekt znajduje się w Szczecinku i ma długość 1100 m. Istnieje także wiele klubów zrzeszających fanów tej aktywności. Często zdarza się tak, iż zajmują się one jednocześnie szkoleniami w zakresie tego sportu. Sprzęt wypożycza się w specjalnych punktach lub można zakupić go w sklepach sportowych.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA