Już 8 czerwca dwa fantastyczne koncerty dla dzieci!

Bajkowa Symfonia, Avatar Koncert Muzyki Filmowej

8 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie zabrzmią trzy bajki symfoniczne: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” i „Kot w butach". Utwory skomponowane przez Mariusza Matuszewskiego wykona zamojska Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Wykonywaną na żywo muzykę ilustrować będzie projekcja animacji na wielkim ekranie kinowym. W roli narratorów, czytających na żywo bajkowe opowieści, wystąpią Wiktor Zborowski wraz z córką Zofią Zborowską.

       "Bajkowa Symfonia" to pierwszy polski koncert symfoniczny dla dzieci ilustrowany projekcją animacji na ekranie kinowym. Lekkie, pogodne melodie znakomicie oddają akcję czytanej na żywo przez narratorów opowieści. Łatwo rozpoznawalne, charakterystyczne motywy, z których każdy odpowiada innej postaci, pozwalają dzieciom zrozumieć ilustracyjną funkcję muzyki i śledzić akcję opowiadaną dźwiękami orkiestry i wyświetlanymi na ekranie animacjami.

więcej na: http://www.polekcjach.com/wydarzenie/353,Bajkowa-Symfonia

8 czerwca 2013 roku w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się też kolejny multimedialny Koncert Muzyki Filmowej, poświęcony twórczości Jamesa Hornera - autora ścieżek dźwiękowych do ponad stu filmów, w tym dwóch najbardziej dochodowych w historii kina: „Avatar" i „Titanic".

            W trakcie koncertu zabrzmi muzyka Jamesa Hornera do filmów: „Avatar”, „Titanic", „Chwała”, „Waleczne Serce", „Apollo 13” i „Obcy”. Program koncertu uzupełnią przykładowe kompozycje innych twórców muzyki filmowej: „Szeregowiec Ryan” Johna Williamsa „Tańczący z wilkami” Johna Barryego i „Dzień Niepodległości” David Arnolda.

Muzykę wykonywaną na żywo przez chór i orkiestrę ilustrować będzie projekcja fragmentów filmów na ekranie kinowym.

więcej: http://www.polekcjach.com/wydarzenie/354,%E2%80%9EAvatar%E2%80%9D-Koncert-Muzyki-Filmowej

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA