Muzeum lalek Barbie

Muzeum lalek Barbie

Największa na świecie kolekcja lalek Barbie to prywatny zbiór Stanley’a Colorite’a. Ten 41-letni mieszkaniec USA od 16 lat kolekcjonuje te kultowe zabawki. I chce kolekcjonować je dalej, mimo iż ma ich już około  dwa tysiące! Ponadto jego przyjaciel Dennis Schlicker jest właścicielem tysiąca różnych wersji Ken’a.

W ich domu, w którym znajduje się siedem sypialni, cztery z nich (i łazienka) zajęte są przez lalki. Panowie poszerzają swój zbiór kupując je na targach staroci i aukcjach internetowych. Colorite wydaje około 30 tysięcy dolarów rocznie na nowe okazy do swojej kolekcji. Kupuje nie tylko lalki ale także dodatkowe stroje, samochody, domki i drobne przedmioty jak szczotki do włosów itp. W swoim domu posiada także wiele gadżetów ozdobionych wizerunkiem Barbie.

Najstarsza lalka, jaką posiada pan Stanley została wyprodukowana w 1962 roku. A najdroższy kupiony przez niego eksponat kosztował tysiąc dolarów. Każda lalka w jego domu ma swoje miejsce. Ta domowa kolekcja urosła już do tego stopnia, że właściciele nazywają swój dom muzeum lalek Barbie i oczywiście z dumą prezentują je zainteresowanym. Pan Colorite miał również przyjemność zaprojektować własną lalkę, która została wystawiona na licytacji na cele charytatywne. 

A.D.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA