Przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną jest możliwa??

Miłość i przyjaźń

Czy miłość i przyjaźń może łączyć mężczyznę i kobietę? W tej kwestii świat jest podzielony. Są tacy którzy zgodnie powiedzą, że przyjaźń to podstawa dobrego związku i że przerodzenie się przyjaźni w miłość to najlepsze co może spotkać zakochanych. Ich zdaniem najlepszymi kochankami  są ci, którzy jednocześnie się przyjaźnią. Są również tacy, którzy (motywowani własnym przykrym doświadczeniem) powiedzą, że wyznaniem miłości  popsuli relację. Nie zyskali drugiej połowy a stracili przyjaciela.

Jak jest naprawdę?

Wiele zależy  od osobistych doświadczeń.  Jeśli wam obojgu zależy wyłącznie na przyjaźni – jesteście szczęściarzami ponieważ taka relacja nie zdarza się często. Jeśli byliście przyjaciółmi, a wasza relacja przerodziła się w trwałą miłość, może wam pozazdrościć wiele par na świecie. Problem pojawia się gdy zakochuje się tylko jedna strona.

Jeśli się przyjaźnicie, a czujesz że twoje zaangażowanie w waszą relację przekracza granice przyjaźni, musisz uczciwie przyznać się do tego przed samym sobą.  Następnie zadaj sobie pytanie czy możesz liczyć na wzajemność? Jeśli nie, to prędzej czy później zrodzi się w Tobie frustracja, że wasza relacja nie przynosi Ci satysfakcji ponieważ oczekujesz czegoś więcej. Jeśli do tej pory nie mieliście przed sobą tajemnic, nie miej złudzeń – on zauważy, że stałaś się mniej otwarta, że są między wami niedopowiedzenia, że stwarzasz dystans (by sprawdzić czy jemu na tobie zależy). Jeśli wyznasz mu otwarcie, że się zakochałaś a on życzliwie odpowie, że z jego strony to niestety tylko przyjaźń, wówczas możliwe są dwa rozwiązania: albo dacie sobie czas  i może się okazać, że po „burzy” wasza przyjaźń przetrwała (i możecie się nią nadal cieszyć bez problemu angażując się w nowe związki), albo przestajecie się spotykać by chronić siebie nawzajem.

Co w sytuacji gdy on zakocha się w tobie?

Niestety, sytuacja jest równie przykra i problemowa. Jeśli ty nie odwzajemniasz jego uczucia ale chciałabyś się nadal przyjaźnić, konieczna będzie szczera rozmowa. Jeśli się okaże, że przyjaźń to dla niego za mało, na jakiś czas będziecie musieli ograniczyć spotkania, rozmowy, zwierzenia. Taka przerwa w kontaktach zazwyczaj oczyszcza relacje i  przynosi odpowiedź, czy uczucie było tylko chwilowe i czy uda się uratować waszą przyjaźń. 

S.N.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA