4.Kremy i pianki dopochwowe

 

Zarówno kremy jak i pianki dopochwowe zawierają także plemnikobójczy związek chemiczny o nazwie nonoksynol-9. Stosowane pojedynczo nie są metodą antykoncepcji. Należy je stosować wyłącznie w połączeniu z metodami mechanicznymi, z prezerwatywą bądź z diafragma( kapturkiem    naszyjkowym). Ich zadaniem jest zwiększenie skuteczności tych metod. Zawierają substancje chemiczne niszczące plemniki, bądź zmniejszające ich ruchomość  tak żeby nie dostały się do macicy. Trwałość i skuteczność takiego systemu trwa około 3 godzin.  Jeszcze do niedawna w Polsce dostępne były takie środki Delfen; pianka lub krem.

Dużym plusem jest to, że metoda ta jest obojętna hormonalnie, można ją stosować nawet podczas miesiączki. Poza tym stosuje się ją tylko wtedy, gdy rzeczywiście ma dojść do stosunku. Można kupić je bez recepty, a cena jest stosunkowo niska. Niektóre źródła twierdzą, że niszczą drobnoustroje wywołujące choroby przenoszone droga płciową, w tym przed wirusem HIV.

Ryzyko zachorowania na śmiertelna chorobę jaką jest Aids wymaga zastosowania maksymalnej ostrożności i odpowiedniego zabezpieczenia. NALEŻY współżyć z jednym stałym partnerem, o którym wiadomo, ze nie jest nosicielem, używać prezerwatyw i dopiero uzupełniająco środków plemnikobójczych.

Zastosowanie wyłącznie środka plemnikobójczego jest mniej niezawodne niż zastosowanie go w połączeniu z innymi metodami mechanicznymi . Występuje niewygoda w użyciu oraz ryzyko reakcji alergicznych, podrażnienie, zaczerwienienie, pieczenie, świąd błony śluzowej pochwy, sromu lub żołędzi prącia. Niska skuteczność jest dodatkowym minusem. Preparat nie powoduje ochrony przeciw chorobom przenoszonym drogą płciową i zakażeniem wirusem HIV. Jest niedostępna na polskim rynku farmaceutycznym.

Skuteczność tej metody jest dosyć niska, wskaźnik Pearla dla tej metody wynosi od 6 do 26 Oznacza to, że na 100 kobiet, które przez jeden rok stosują tą metodę ilość nieplanowanych ciąż wynosi 6 lub 26. Stosowanie jej bez dodatkowych środków antykoncepcyjnych nie jest zalecane i zbyt ryzykowne.

zd.http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/baza-imion/imiona-zenskie-1/B/Bronis%C5%82awa-54

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA