1.Środki plemnikobójcze –spermicydy

 

Środki plemnikobójcze stosowane pojedynczo nie są metodą antykoncepcji. Należy je stosować wyłącznie w połączeniu z metodami mechanicznymi, z prezerwatywą bądź z diafragma( kapturkiem    naszyjkowym). Ich zadaniem jest zwiększenie skuteczności tych metod. Zawierają substancje chemiczne niszczące plemniki, bądź zmniejszające ich ruchomość  tak żeby nie dostały się do macicy. Niszczą także drobnoustroje wywołujące choroby przenoszone droga płciową.

Ryzyko zachorowania na śmiertelna chorobę jaką jest Aids wymaga zastosowania maksymalnej ostrożności. NALEŻY współżyć z jednym stałym partnerem, o którym wiadomo, ze nie jest nosicielem, używać prezerwatyw i dopiero uzupełniająco środków plemnikobójczych.

Środki plemnikobójcze można kupić w postaci pianki, żelu, kremu, kapsułki, pesarium lub folii. Na rynku dostępne są także prezerwatywy, pokryte już tego typu substancjami. Spermicydy można kupić bez recepty, a cena jest stosunkowo niska.

Zastosowanie wyłącznie środka plemnikobójczego jest mniej niezawodne niż zastosowanie go w połączeniu z innymi metodami mechanicznymi i nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. , niewygoda w użyciu oraz ryzyko reakcji alergicznych jest dodatkowym minusem.

Skuteczność tej metody jest dosyć niska, wskaźnik Pearla dla tej metody wynosi 18% przy poprawnym stosowaniu środków oraz 29% przy użyciu typowym. 

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA