1.Od narodzin do starości

Starość, starzenie się

Człowiek przez całe życie się zmienia. Rośnie, chudnie, tyje. Uczy się, nabiera doświadczenia. Zmieniają się jego poglądy. Na to jacy będziemy w przyszłości, wpływ ma wiele czynników. Ciało kobiety zmienia się, przechodzi przez różne etapy. Niżej pokazane są 4 najważniejsze:

1.DZIECIŃSTWO (0-8lat ) trwa od narodzin do pokwitania. Rośniecie, uczycie się podstawowych czynności życia codziennego.

2.DOJRZEWANIE inaczej POKWITANIE (8-16) trwa od końca dzieciństwa do początku fazy dojrzałości. Dziewczęta w tej fazie zauważają, że :

-bardzo szybko rosną, szczególnie w wieku 10-12 lat, przybierają po kilka, kilkanaście cm na rok, rosną im tez stopy, coraz częściej muszą wymieniać buty;

-wyrastają im włosy na łonie, pod pachami, na rękach i nogach, stają się bujniejsze i ciemniejsze;

-zaczynają pracować gruczoły łojowe, które powodują to, że zaczynasz się pocić, włosy na głowie są tłuste, dostajesz pryszczy na twarzy;

-zaczynasz wyglądać jak kobieta, powiększają się piersi, poszerzają biodra;

-dostajesz pierwszej miesiączki, pojawia się śluz z pochwy.

3.DOJRZAŁOŚĆ inaczej FAZA PROKREACYJNA (16-45lat) w tym etapie organizm jest dojrzały do rozmnażania się. Kobiety są dojrzałe fizycznie, to znaczy mogą rodzić dzieci.

4.MENOPAUZA inaczej KLIMAKTERIUM (nie wcześniej jak 45 lat) w tej fazie kobiety nie mają juz miesiączki i nie mogą mieć dzieci. 

Stronicowanie:
Lubię
7.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (1)
Skomentuj
2013-01-18 12:44
Marta Klosz pisze:
nie będzie tak źle :D
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA